Кейси Innovation Agro Technologies включено до National Innovation Agenda Report від Agrohub.
У 2018 платформа з розвитку агроінновацій Agrohub провела масштабне дослідження пріоритетних напрямків розвитку інновацій в українському агросекторі — National Innovation Agenda. Це понад 150 інтерв'ю та опитувань із топ-менеджментом агрокомпаній різного розміру, що мають від 5 до 500 тисяч гектарів земельного банку в управлінні. У звіті National Innovation Agenda Report представлено кейси практичного застосування рішень компанії Innovation Agro Technologies.
ЩО ЗРОБЛЕНО

Команда Innovation Agro Technologies –ексклюзивний представник Taranis в Україні - завантажує файли KML у систему і перевіряє їх відповідно до площ, зазначених у списку полів, із внесенням змін, якщо необхідно. Далі в систему вводиться інформація про посіяні культури, а індекси NDVI завантажуються із серверів Taranis.

⦁ Огляд полів за кластерами, номерами та культурами.
⦁ Огляд погоди за минулі періоди та детальний прогноз погоди з посиланням на поле (точність від 90% для прогнозу на 48 годин).
⦁ Огляд супутникових знімків за певними датами (3, 5, 10 або 15 метрів) за показниками NDVI, OSAVI та ARI.
⦁ Огляд кольорової карти і гістограми з індикаторами рослинності від 0 до 100 і середнім індексом поля або кластера.
⦁ Порівняння індексів для двох дат з гістограмою. Порівняння різниці між двома індексами.
⦁ Якщо клієнт має карти врожаю, ґрунту та родючості, їх слід завантажити в систему для перегляду.

Аналітичний блок. Порівняння окремих полів протягом періоду за показниками: вітряність, вологість ґрунту та листя, випаровування, опади, температура, значення NDVI, а також застосування гербіцидів, інсектицидів та фунгіцидів, добрив, операцій із ґрунтом, посіву або посадки та збирання (середній, мінімальний, максимальний, сукупний
показники).

Огляд полів. Головний агроном або керівник призначає місця для огляду полів у системі Taranis із розрахунком часу переміщення.
Агроном за допомогою програми Taranis Smart Scout App перевіряє точку і готує звіт про огляд із фотографіями та описом поля. Звіт автоматично завантажується і зберігається у системі за певним агрономом.

Дрони-скаути / штучний інтелект. Після затвердження дат польотів клієнт призначає довірену особу, надає транспорт для пілотів. Потім робітники Innovation Agro Technologies здійснюють польоти, завантажують фотографії в систему для обробки штучним інтелектом та надають клієнту презентацію, що описує критичні проблеми й повні
дані про стан полів (шкідники, бур'яни, хвороби, відсутність поживних речовин і пошкодження у відсотках) для рішень.

Диференційоване застосування добрив і засобів захисту рослин. На основі карт врожайності, ґрунту або родючості, які клієнт завантажує в систему, Taranis створює у системі кольорову карту зон для диференційованого внесення добрив і приймає рішення.

РЕЗУЛЬТАТИ

Кейс 1. Завдяки прогнозу погоди Taranis було вирішено почати збір врожаю до дощового сезону - на 3-4 дні раніше, ніж планувалося. Очікувана врожайність озимої пшениці становила 45 ц / га, після дощів - 35 центнерів. Заощадження становили 10 центнерів (1 тонна) на гектар. При розмірі кластера 1000 гектарів і середній ціні пшениці в розмірі $157 за тонну заощадження становили $157 143. За винятком вартості послуг Taranis ($2,5 / га, або $5000), економія склала $152 143.

Кейс 2. Завдяки польотам над кукурудзяними полями було виявлено появу бур'янів (польового хвоща). Крім того, поля на площі 400 га оброблялися відповідними гербіцидами, що дало змогу зберегти запланований врожай кукурудзи. Втрати врожаю можуть становити до 20% ($148 571). За винятком витрат на гербіцидну обробку ($32 181) та вартості послуг Taranis ($12 500), економія становила 103 890 доларів США.

Кейс 3. Аналізуючи польові польоти над озимими культурами після зимівлі, було виявлено місця втрати пшениці від замочування на площі 150 гектарів, а також переглянуті
та оптимізовані межі поля. Враховуючи вартість можливих збитків від перекриття посіву в $26 229 і вартість польоту $10 000, економія склала $16 229.

Кейс 4. На підставі значень NDVI із супутникових знімків та аналізу АІ виявлено невідповідність норм використання добрив для живлення озимої пшениці на площі 398 га. На половині поля значення індексу різко відрізнялися, що свідчить про дефіцит азоту. У розмірі 30 кг на гектар і за ціною аміачної селітри 8,7 грн./кг було списано 103,8 тис. грн. Відсутність азоту на половині поля вказувала на крадіжку половини / чверті коштів (до $1820). Нестача врожаю становила 20 ц / га (199 га*2 т*$160 = $63680).

Кейс 5. Внаслідок польотів над кукурудзяними полями у Луганській області було виявлено європейського кукурудзяного метелика (Ostrinia nubilalis), а саме відкладення яєць на 15% рослин кукурудзи. Для боротьби зі шкідниками було вирішено випустити трихограму. Обсяг можливих втрат становив $105 000, вартість біологічного лікування - $1015 на площі в 350 га, а вартість послуг Taranis - $50 000. Для польоту над площею 20 000 гектарів заощадження становили $53985.

Кейс 6. Унаслідок польотів АІ2 та аналізу кукурудзяних полів у Рівненській області було зафіксовано ураження рослин амброзією полинолистою (Ambrosia artemisiifolia) на площі 78 га. У господарстві було рекомендовано гербіцидну обробку. При вартості потенційних втрат у розмірі $35 000, вартості обробки $11 043 та вартості польоту Taranis у розмірі $7500 економія коштів склала $16 557.

Кейс 7. Після польотів АІ2 та аналізу полів ярого ріпаку в Чернігівській області на площі 350 гектарів було виявлено квіткоїда ріпакового (Meligethes aeneus). Господарству було рекомендовано лікування сільськогосподарських культур інсектицидами. Вартість можливих втрат склала $118 125, інсектицидна обробка - $3702, Taranis - $25 000, що призводить до економії $89 423.

За матеріалами National Innovation Agenda Report
Залишились питання?
Замовте безкоштовну консультацію і наші спеціалісти з радістю запропонують найкраще рішення для вашої компанії
Ваше імя
Ваш E-mail
Ваш телефон